مدیر صادرات سایپا:

مدیر صادرات سایپا با اشاره به افزایش عرضه محصولات سایپا در بازار روسیه، بلاروس و سایر کشورهای اوراسیا و همچنین اخذ گواهینامه استاندارد عرضه خودرو در این منطقه تا پایان سال جاری میلادی، گفت: با توجه به پتانسیل های وسیع کشور، فضای مناسبی برای فعالیت در حوزه اوراسیا به ویژه در صنعت خودرو شکل گرفته است.

محصولات سایپا در بازار روسیه افزایش می یابند

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «منصور ابطحی» با اشاره به صادرات محصولات سایپا به روسیه و همچنین با تاکید بر استراتژیک بودن منطقه اوراسیا برای صادرات خودرو، در مصاحبه‌ای اختصاصی به خبرنگار اسپوتنیک در تهران، اظهار داشت: “منطقه گمرکی اوراسیا با جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ میلیون نفر، شامل ۵ کشور روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان است که روسیه در آن مرکزیت دارد و جزو بازارهای استراتژیک و مهم گروه خودروسازی سایپا محسوب می‌شود. صادرات اولیه سایپا به منطقه اوراسیا،‌به صورت قطعات خودرویی بوده، ولی از سال گذشته با حضور در نمایشگاه‌های موثر و مرتبط با صنعت خودرو در روسیه، صادرات خودرو نیز آغاز شده است”.

او با اشاره به اینکه روند صادرات محصولات سایپا ابتدا با ارسال خودروهای آماده (CBU)‌ آغاز می‌شود و پس از دریافت بازخورد مناسب از مشتریان و استقبال در بازار هدف، وارد فاز دوم فعالیت صادراتی یعنی تولید و مونتاژ خواهد شد،‌ افزود: “امیدواریم به زودی شاهد افزایش عرضه محصولات سایپا در بازار روسیه، بلاروس و سایر کشورهای عضو اوراسیا باشیم؛ عمیقاً معتقدم در شرایط فعلی و با توجه به پتانسیل‌های وسیع کشور، فضای بسیار مناسبی برای فعالیت در حوزه اوراسیا به ویژه در صنعت خودرو شکل گرفته است.”

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه این مجموعه در صادرات محصولات خود به روسیه با شکستی مواجه نشده است و خبرها در این حوزه شیطنت رسانه ای بود، تصریح کرد: “در بهمن ماه سال گذشته با دو شرکت “بست موتورز” روسیه و “لاکی کرنسی” بلاروس قرارداد فروش و خدمات پس از فروش جهت توزیع خودروهای سواری گروه سایپا در بازارهای دو کشور تنظیم و به امضا رسید که به دلیل تعلل و عدم اجرای تعهدات توسط شرکت روسی “بست موتورز” مطابق با قرارداد فروش تمامی فعالیت‌ها با آن شرکت به حالت تعلیق درآمده و طی یک سال اخیر هیچگونه مراوده خودرویی با آنها صورت نگرفته و به زودی قرارداد به صورت یکجانبه از سوی سایپا فسخ خواهد شد. ولی با نماینده بلاروسی در حال نهایی کردن پروژه صادرات به روسیه و بلاروس و همچنین مرحله اخذ استانداردها برای ورود خودرو به بازار روسیه هستیم”.

او با بیان اینکه به زودی و با همکاری شرکت لاکی کرنسی محصولات سایپا در بازارهای روسیه و بلاروس عرضه خواهد شد،‌ گفت:” تعدادی از محصولات سایپا (به صورت نمونه)‌به منظور بازاریابی و انجام تست ‌های استانداردی به بلاروس و روسیه ارسال شده و پس از موفقیت در فاز اول یعنی توزیع خودرو به صورت CBU، در مدت زمان کوتاه وارد فاز دوم (تولید خودرو در روسیه) خواهیم شد”.

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا اظهارداشت: “بر اساس مطالعات صورت گرفته، برای ‌بازار خودرو روسیه و بلاروس، خودروهای کلاس B (کوییک و ساینا)‌ و C (شاهین)‌ در نظر گرفته شده است؛ این سه خودرو در مدل‌های گیربکس دستی و اتوماتیک عرضه خواهد شد. همچنین خودروهای تجاری با ظرفیت حمل متنوع شامل محصولات زامیاد، محصولات سایپا دیزل، سایپا ۱۵۱ و سایپا ۲۵۱ به زودی به کشورهای یاد شده صادر می‌شوند”.

ابطحی، با تاکید بر اینکه از مهمترین دستاوردهای سایپا علاوه بر صادرات خودروهای سواری و تجاری، صادرات قطعات خودرو به حوزه اوراسیا است، بیان کرد: “قطعاتی مانند انواع رادیاتورهای سواری و تجاری، فنر و سیستم تعلیق، قطعات ریخته ‌گری و رینگ خودرو صادر می شوند.بر این اساس صادرات قطعات خودرو در دو حوزه اتفاق می‌افتد، یکی به عنوان قطعات پس از فروش یعنی به عنوان قطعات یدکی که برای مصرف‌کنندگان در صورت نیاز عرضه می‌شود و حوزه دیگر قطعات OE (لوازم یدکی اصلی) است که امکان عرضه آن به خودروسازی روسیه جهت استفاده در خطوط تولید وجود دارد”.

او در خصوص الزامات استانداردی اوراسیا، گفت: “برای ورود به بازار روسیه و سایر کشورهای عضو منطقه اوراسیا لازم است که استاندارد خاص بازار روسیه (Gosudarstvenny /استاندارد دولتی) اخذ شود؛ نمونه های ارسالی از محصولات سایپا بایستی در آزمایشگاه ‌ها و مراکز تست آن‌ها مورد آزمایش قرار گیرند که این امر در روسیه و بلاروس در حال اجراست. لذا پس از تایید استاندارد دولتی روسیه، مجوز عرضه محصول در منطقه در اختیار سایپا قرار خواهد گرفت. مشخصا در این مقطع زمانی، در مراحل پایانی اخذ تاییدیه مزبور هستیم و امیدواریم تا پایان سال جاری میلادی گواهینامه استاندارد عرضه خودرو را در منطقه اوراسیا کسب کنیم”.

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا درباره روند ارایه خدمات پس از فروش محصولات سایپا در بازار اوراسیا،‌ افزود: “برای صرفه‌جویی در زمان عرضه محصولات سایپا، مطالعات مرتبط با حوزه خدمات پس از فروش، قیمت گذاری محصول و قطعه، ارتباط با مشتری در حال بررسی و نهایی سازی است و همچنین زیرساخت ‌های مربوطه اعم از نمایشگاه ها، تعمیرگاه ها، اپلیکیشن ارتباط با مشتری، سیستم فروش و … در استان‌های مختلف روسیه و بلاروس با توجه به تعدد مراکز فروش نماینده آماده شده است.”

او گفت: “علاوه بر موارد عنوان شده برای موفقیت بیشتر سایپا در بازار روسیه، امکان سنجی برای ورود به فاز تولید در حال انجام است. این موضوع به معنای برخورداری از برخی از معافیت ها و بواسطه آن کاهش هزینه تمام شده خودرو است؛ در چنین شرایطی خودروها با سهولت بیشتری هم به دست مصرف کنندگان حوزه اوراسیا به ویژه روسیه می رسد.”

ابطحی با بیان اینکه بر اساس مطالعات صورت گرفته و بررسی رقبا، محصولات سایپا به لحاظ قیمتی، هزینه نگهداری و ‌ خدمات پس از فروش مناسب تر است،‌ یادآور شد: گروه خودروسازی سایپا بیش از ۱۰۰ شرکت زیر مجموعه و با بیش از نیم قرن تجربه، تولیدکننده خودروهای سواری و تجاری، است. سایپا فعالیت صادراتی خود را در چهار منطقه اصلی آسیا و خاورمیانه، آفریقا، آمریکای لاتین و اروپا و آسیای میانه تقسیم بندی کرده و در ۵ کشور عراق، سوریه، ونزوئلا، سودان و سنگال نیز کارخانه‌های تولید خودرو ایجاد کرده است و توانسته تعداد قابل ملاحظه‌ای خودرو به صورت SKD و CBU صادر کند.

منبع:‌ اسپوتنیک


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2487
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

به دنبال افت تولید، حالا برخی شواهد از بازگشت خودروی ناقص به خطوط تولیدی خودروسازان حکایت دارد.

عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، از تغییر ریل همکاری‌ها در صنعت قطعه سازی و توسعه همکاری مشترک با چینی‌ها خبر داد.

خودروسازی زمانی به وضعیت مطلوب می‌رسد که در حد رقابت با خودرو در بازار بین المللی باشد.

بهار امسال که طبق برنامه ریزی وزارت صمت باید با رشد تولید خودرو در کشور مواجه می شد، دورانی سخت برای خودروسازان بود و آنها نه تنها نتوانستند تیراژ خود را نسبت به فصل مشابه پارسال بالا ببرند، با افت تولید نیز مواجه شدند.

رئیس انجمن تخصصی همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور با اشاره به تامین ۸۰ درصد قطعات خودرویی مورد نیاز در داخل کشور، گفت: گرچه در سال‌های گذشته طی دو مرحله تحریم‌های آمریکایی‌ها را پشت سرگذاشتیم، اما امروز نحوه عملکرد دستگاه‌های داخلی از جمله بانک مرکزی و وزارت صمت به مثابه خودتحریمی است و مانع توسعه صنعت می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاکید به وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مناسب، حرکت به سمت صنعتی شدن را مدنظر قرار داد و گفت: وزارت صمت صنعت دانش‌بنیان صادرات محور را پیگیری و حمایت می‌کند و چنانچه صنعتی این دو مولفه را نداشته باشد، مورد حمایت وزارت صمت نخواهدبود.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج شوند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی برنامه رشد ۱۵درصدی تولید خودرو را برای سال جاری در نظر گرفته که در حال حاضر تامین مواد اولیه و قطعات موردنیاز قطعه‌سازان و خودروسازان کشور به دلیل چالش تامین ارز و البته تداوم فریز قیمت به مشکل خورده است. طبق برنامه‌ریزی «صمت»، قرار است تولید خودرو در سال جاری به بالای یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه برسد، هدفی که تحقق آن نیازمند تامین ارز و همچنین نقدینگی لازم و کافی است. این در حالی است که ظاهرا تولید خودرو در دو ماه ابتدایی امسال شرایط مناسبی ندارد و هم قطعه‌سازان و هم خودروسازان با چالش تامین ارز و نقدینگی مواجه هستند.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با انتقاد از سیاست های بانک مرکزی در تخصیص ارز به صنعت خودرو و قطعه سازان، گفت: کاری که اوباما و ترامپ نتوانستند با صنعت خودروی ما انجام دهند و آن را تعطیل کنند، بانک مرکزی به تنهایی انجام می‌دهد!

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از برگزاری میز ششم خودکفایی صنعت خودرو با همکاری بزرگترین خودروساز کشور خبر داد.

رئیس فقید دولت سیزدهم با ابلاغ فرامین هشت‌گانه خودرویی در اسفند۱۴۰۰ به نوعی در پی اصلاح ساختاری این صنعت بود. اما خطای سیاستگذار مانع از اصلاح این صنعت در دوره سه‌ساله دولت سیزدهم شد. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی با نظرسنجی و پرسش از کارشناسان، پنج اولویت بازار خودرو در دولت چهاردهم را مشخص کرده است. حذف قیمت‌گذاری دستوری، تسریع واردات خودرو، واگذاری سهام دولتی، رشد تیراژ و احیای مشارکت‌های خارجی می‌تواند اصلاح ساختاری خودرو در دولت چهاردهم را رقم بزند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران‌خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است