مدیر صادرات سایپا:

مدیر صادرات سایپا با اشاره به افزایش عرضه محصولات سایپا در بازار روسیه، بلاروس و سایر کشورهای اوراسیا و همچنین اخذ گواهینامه استاندارد عرضه خودرو در این منطقه تا پایان سال جاری میلادی، گفت: با توجه به پتانسیل های وسیع کشور، فضای مناسبی برای فعالیت در حوزه اوراسیا به ویژه در صنعت خودرو شکل گرفته است.

محصولات سایپا در بازار روسیه افزایش می یابند

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «منصور ابطحی» با اشاره به صادرات محصولات سایپا به روسیه و همچنین با تاکید بر استراتژیک بودن منطقه اوراسیا برای صادرات خودرو، در مصاحبه‌ای اختصاصی به خبرنگار اسپوتنیک در تهران، اظهار داشت: “منطقه گمرکی اوراسیا با جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ میلیون نفر، شامل ۵ کشور روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان است که روسیه در آن مرکزیت دارد و جزو بازارهای استراتژیک و مهم گروه خودروسازی سایپا محسوب می‌شود. صادرات اولیه سایپا به منطقه اوراسیا،‌به صورت قطعات خودرویی بوده، ولی از سال گذشته با حضور در نمایشگاه‌های موثر و مرتبط با صنعت خودرو در روسیه، صادرات خودرو نیز آغاز شده است”.

او با اشاره به اینکه روند صادرات محصولات سایپا ابتدا با ارسال خودروهای آماده (CBU)‌ آغاز می‌شود و پس از دریافت بازخورد مناسب از مشتریان و استقبال در بازار هدف، وارد فاز دوم فعالیت صادراتی یعنی تولید و مونتاژ خواهد شد،‌ افزود: “امیدواریم به زودی شاهد افزایش عرضه محصولات سایپا در بازار روسیه، بلاروس و سایر کشورهای عضو اوراسیا باشیم؛ عمیقاً معتقدم در شرایط فعلی و با توجه به پتانسیل‌های وسیع کشور، فضای بسیار مناسبی برای فعالیت در حوزه اوراسیا به ویژه در صنعت خودرو شکل گرفته است.”

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه این مجموعه در صادرات محصولات خود به روسیه با شکستی مواجه نشده است و خبرها در این حوزه شیطنت رسانه ای بود، تصریح کرد: “در بهمن ماه سال گذشته با دو شرکت “بست موتورز” روسیه و “لاکی کرنسی” بلاروس قرارداد فروش و خدمات پس از فروش جهت توزیع خودروهای سواری گروه سایپا در بازارهای دو کشور تنظیم و به امضا رسید که به دلیل تعلل و عدم اجرای تعهدات توسط شرکت روسی “بست موتورز” مطابق با قرارداد فروش تمامی فعالیت‌ها با آن شرکت به حالت تعلیق درآمده و طی یک سال اخیر هیچگونه مراوده خودرویی با آنها صورت نگرفته و به زودی قرارداد به صورت یکجانبه از سوی سایپا فسخ خواهد شد. ولی با نماینده بلاروسی در حال نهایی کردن پروژه صادرات به روسیه و بلاروس و همچنین مرحله اخذ استانداردها برای ورود خودرو به بازار روسیه هستیم”.

او با بیان اینکه به زودی و با همکاری شرکت لاکی کرنسی محصولات سایپا در بازارهای روسیه و بلاروس عرضه خواهد شد،‌ گفت:” تعدادی از محصولات سایپا (به صورت نمونه)‌به منظور بازاریابی و انجام تست ‌های استانداردی به بلاروس و روسیه ارسال شده و پس از موفقیت در فاز اول یعنی توزیع خودرو به صورت CBU، در مدت زمان کوتاه وارد فاز دوم (تولید خودرو در روسیه) خواهیم شد”.

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا اظهارداشت: “بر اساس مطالعات صورت گرفته، برای ‌بازار خودرو روسیه و بلاروس، خودروهای کلاس B (کوییک و ساینا)‌ و C (شاهین)‌ در نظر گرفته شده است؛ این سه خودرو در مدل‌های گیربکس دستی و اتوماتیک عرضه خواهد شد. همچنین خودروهای تجاری با ظرفیت حمل متنوع شامل محصولات زامیاد، محصولات سایپا دیزل، سایپا ۱۵۱ و سایپا ۲۵۱ به زودی به کشورهای یاد شده صادر می‌شوند”.

ابطحی، با تاکید بر اینکه از مهمترین دستاوردهای سایپا علاوه بر صادرات خودروهای سواری و تجاری، صادرات قطعات خودرو به حوزه اوراسیا است، بیان کرد: “قطعاتی مانند انواع رادیاتورهای سواری و تجاری، فنر و سیستم تعلیق، قطعات ریخته ‌گری و رینگ خودرو صادر می شوند.بر این اساس صادرات قطعات خودرو در دو حوزه اتفاق می‌افتد، یکی به عنوان قطعات پس از فروش یعنی به عنوان قطعات یدکی که برای مصرف‌کنندگان در صورت نیاز عرضه می‌شود و حوزه دیگر قطعات OE (لوازم یدکی اصلی) است که امکان عرضه آن به خودروسازی روسیه جهت استفاده در خطوط تولید وجود دارد”.

او در خصوص الزامات استانداردی اوراسیا، گفت: “برای ورود به بازار روسیه و سایر کشورهای عضو منطقه اوراسیا لازم است که استاندارد خاص بازار روسیه (Gosudarstvenny /استاندارد دولتی) اخذ شود؛ نمونه های ارسالی از محصولات سایپا بایستی در آزمایشگاه ‌ها و مراکز تست آن‌ها مورد آزمایش قرار گیرند که این امر در روسیه و بلاروس در حال اجراست. لذا پس از تایید استاندارد دولتی روسیه، مجوز عرضه محصول در منطقه در اختیار سایپا قرار خواهد گرفت. مشخصا در این مقطع زمانی، در مراحل پایانی اخذ تاییدیه مزبور هستیم و امیدواریم تا پایان سال جاری میلادی گواهینامه استاندارد عرضه خودرو را در منطقه اوراسیا کسب کنیم”.

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا درباره روند ارایه خدمات پس از فروش محصولات سایپا در بازار اوراسیا،‌ افزود: “برای صرفه‌جویی در زمان عرضه محصولات سایپا، مطالعات مرتبط با حوزه خدمات پس از فروش، قیمت گذاری محصول و قطعه، ارتباط با مشتری در حال بررسی و نهایی سازی است و همچنین زیرساخت ‌های مربوطه اعم از نمایشگاه ها، تعمیرگاه ها، اپلیکیشن ارتباط با مشتری، سیستم فروش و … در استان‌های مختلف روسیه و بلاروس با توجه به تعدد مراکز فروش نماینده آماده شده است.”

او گفت: “علاوه بر موارد عنوان شده برای موفقیت بیشتر سایپا در بازار روسیه، امکان سنجی برای ورود به فاز تولید در حال انجام است. این موضوع به معنای برخورداری از برخی از معافیت ها و بواسطه آن کاهش هزینه تمام شده خودرو است؛ در چنین شرایطی خودروها با سهولت بیشتری هم به دست مصرف کنندگان حوزه اوراسیا به ویژه روسیه می رسد.”

ابطحی با بیان اینکه بر اساس مطالعات صورت گرفته و بررسی رقبا، محصولات سایپا به لحاظ قیمتی، هزینه نگهداری و ‌ خدمات پس از فروش مناسب تر است،‌ یادآور شد: گروه خودروسازی سایپا بیش از ۱۰۰ شرکت زیر مجموعه و با بیش از نیم قرن تجربه، تولیدکننده خودروهای سواری و تجاری، است. سایپا فعالیت صادراتی خود را در چهار منطقه اصلی آسیا و خاورمیانه، آفریقا، آمریکای لاتین و اروپا و آسیای میانه تقسیم بندی کرده و در ۵ کشور عراق، سوریه، ونزوئلا، سودان و سنگال نیز کارخانه‌های تولید خودرو ایجاد کرده است و توانسته تعداد قابل ملاحظه‌ای خودرو به صورت SKD و CBU صادر کند.

منبع:‌ اسپوتنیک


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2487
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است