وزارت صمت با شور و شعف خاصی عبور تولید خودرو از یک‌میلیون دستگاه را در بوق و کرنا کرده است؛ اما این در حالی است که خودروسازان همچنان زیر سایه سنگین ارز قرار دارند و همچنان تحقق تیراژ تولید در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، بر اساس جدیدترین آمار منتشرشده از سوی وزارت صمت، خودروسازان کشور طی ماهه ابتدایی سال موفق به تولید ۹۸۹۹۱۳ دستگاه انواع خودرو شده سواری با تیراژ ۸۷۷۳۴۵ دستگاه اصلی‌ترین سهم را دارد.

در این مدت ۱۲۰۸۳۹ دستگاه وانت، ۲۵۴۲ دستگاه ون، ۶۱۲ دستگاه مینی‌بوس و میدل باس،۶۸۳ دستگاه اتوبوس و ۲۷۸۹۲ دستگاه انواع کامیون، کامیونت و کشنده از خطوط تولید خودروسازان خارج‌شده‌اند. بر اساس این آمار درمجموع، تولید خودرو در ۹ ابتدایی سال جاری با ۱۳ درصد رشد همراه شده است.

در این شرایط دو نکته وجود دارد که چندان به آن توجهی نشده است. یکی اینکه چرا به‌رغم افزایش میزان تولید شاهد اثرگذاری آن بر بازار نیستیم و دوم با توجه به وضعیت ارزی کشور و میزان ارز تخصیصی به خودروسازان، آیا این رشد تولید ادامه خواهد داشت؟

با توجه به مشکلاتی که از ابتدای سال جاری خودروسازان با آن دست‌به‌گریبان هستند، آیا می‌توان در اصل این گزارش‌ها تردید کرد؟ آیا این بار این گزارش با آمارهای کدال همخوانی خواهد داشت؟

بااین‌حال به نظرمی رسد در میان مشکلات ریزودرشتی که خودروسازان با آن مواجه هستند، کمبود و عدم تخصیص ارز همچنان اصلی‌ترین مشکلی است که تاب‌وتوان را از آنان گرفته است.

هرچند آمارها از رشد تولید حرف می‌زنند و باید نگاهی مثبت به آن‌ها داشت؛ اما واقعیت این است که با وضعیت موجود نمی‌توان به ادامه این روند اطمینان داشت.

به بیان ساده‌تر این آمار در حالی منتشرشده است که از اواخر سال گذشته خودروسازان با تغییر محل تأمین ارز وارد مسیر و چالش جدیدی شده‌اند.

در این تصمیم مقرر شد که خودروسازان به‌جای ارز نیما، نیاز خود را از بازارمتشکل ارزی موسوم به بازار دوم و با ارزهای حاصل از صادرات تأمین کنند.

اما با توجه به تغییر ۱۰۰ درصدی نرخ ارز و ناچار بودن خودروسازان از پذیرش آن بازهم تأمین ارز با مشکل همراه شد. این مشکل در سروصداهای ایجادشده اواخر سال گذشته شنیده نشد.

در ماه‌های ابتدایی سال نیز خودروسازان به‌دفعات مختلف و به‌طور مکرر این مسئله و اثرگذاری آن بر تولید را یادآوری کرده و نسبت به عواقب آن هشدار می‌دادند.

البته در مقطعی مقداری ارز به آنان تخصیص داده شد. ولی میزان آن به‌قدر کفایت نبود. این امر باعث تحلیل رفتن موجودی انبارها شده است و اگر ارز در زمان مقتضی تخصیص داده نشود، به‌احتمال‌زیاد با افت تولید همراه خواهیم شد.

در حال حاضر نیز خودروسازان با توجه به وضعیت بازار و تعهدی که دارند، همچنان به تولید مشغول هستند؛ اما درهرصورت برای ادامه تولید نیاز به ثبت سفارش قطعاتی دارند که تولید داخل ندارند؛ اما ارز لازم در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد؛ بنابراین مشخص نیست که تا چه زمان آن‌ها می‌تواند سایه سنگین کمبود ارز را تحمل کنند و متولیان با چه ابزاری می‌خواهند این مشکل را برطرف کنند.

منبع: پیشرانه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2526
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است