برخی تولیدکنندگان قطعات خودرو در حالی برای توسعه داخلی سازی قطعه تلاش می کنند که به نظر می رسد وزارت صمت در تخصیص ارز لازم برای تامین ماشین آلات خطوط تولید با تنگ نظری عمل می کند و همین امر دلسردی تولیدکنندگان را به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، این روزها بالابودن قیمت تمام شده خودرو در کشور یکی از انتقاداتی است که از سوی خودروسازان، قطعه سازان و مسئولان دولتی و مجلسی مطرح می شود. برخی کارشناسان، دلیل این مسئله را واردات برخی قطعات و عدم داخلی سازی آن عنوان می کنند. این در حالی است که برخی تولیدکنندگان نسبت به بی توجهی دولت و به ویژه وزارت صمت در تامین ارز لازم برای واردات ماشین آلات خطوط تولید گلایه دارند و آن را مانعی برای تحقق داخلی سازی قطعات خودرو عنوان می کنند.

روز گذشته خط تولید کمپرسورهای پیستونی متغیر در شرایطی برای اولین بار در خاورمیانه افتتاح شد که تولیدکننده این قطعات از گره کور تامین ارز ماشین آلات خط تولید یکی دیگر از قطعات داخلی سازی شده خود خبر داد.

«شاپور سامعی» رئیس هیأت مدیره شرکت سندن ایرانیان همچنین با اشاره به کاهش تعداد قطعه سازان فعال کشور، گفت: شرایط نامناسب باعث شده تا قطعه سازان از چرخه تولید خارج شوند و یا به انجام فعالیت های موازی روی بیاورند.

به گفته وی، قبلا که خودروسازان برای تولید یک قطعه، فراخوان می زدند تعداد زیادی از شرکت های قطعه ساز اعلام آمادگی می کردند اما حالا قطعه ساز زیادی باقی نمانده است.

سامعی همچنین با انتقاد از سود بالای تسهیلات بانکی و مسدودی بخشی از مبلغ وام نزد سیستم بانکی، اظهار داشت: صنعت خودروسازی ایران را با کٌره مقایسه می کنند در حالی که بانک مرکزی کٌره سود نیم درصدی را از تولیدکننده مطالبه می کند اما در ایران سود ۳۰ درصدی از تولیدکنندگان مطالبه می شود.

سالن های خالی کارخانه و تجهیزاتی که در گمرک خاک می خورند

این حرفها در حالی مطرح شد که بخشی از سالن تولید این کارخانه خالی از تجهیزات بود و فضای موجود در انتظار ترخیص تجهیزات از گمرک (در ازای تخصیص ارز) و نصب در خط تولید بود.

سامعی با انتقاد از عدم تخصیص ارز مورد نیاز بابت تامین تجهیزات صنعتی، گفت: در صورت تامین ارز، امکان ایجاد خطوط تولید و داخلی سازی بیشتر فراهم می شود.

وی توضیح داد: در حال حاضر تولیدکنندگان برای دریافت وام باید ۲۸ درصد مبلغ وام را مسدود کنند و در این شرایط، محدودیت سهمیه ارزی بابت تامین ماشین آلات نیز مشکلات زیادی را برای صنعتگران به همراه دارد.

اینکه بگوییم صنعت، ارز ندارد خجالت آور است

«عزت اله اکبری تالارپشتی» رئیس کمیسیون صنایع مجلس نیز در این مورد می گوید: اینکه صنعت رشد کند ولی امکان ارائه ارز یا تخصیص برق وجود نداشته باشد قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: اینکه بگوییم صنعت، ارز ندارد خجالت آور است. برخی وام ۶ درصدی از آلمان می آورند در حالی که سود تسهیلات در ایران بسیار بالا است.

تالارپشتی افزود: قبلا به وزیر صمت گفته ام که بخش صنعت و معدن باید در تامین ارز به نفت و گاز طعنه بزند. از فرزین رییس کل بانک مرکزی و علی آبادی وزیر صمت دو مرتبه، یکبار ۶ صبح و یکبار عصر دعوت کردیم و گفتیم که تخصیص ارز صنایع را معطل نگذارند و آقای فرزین در جلسه دوم اعلام کردند که هرچه صنعت درخواست داشته، ارز پرداخت کردیم. وزیر نیز این مسئله را رد نکرد.

وی تاکید کرد: اینکه صنعت رشد کند ولی امکان ارائه ارز یا تخصیص برق وجود نداشته باشد قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: وزارت نیرو و نفت باید پای کار بیایند، اینکه هردمبیل مدیریت شود قابل قبول نیست و ما هم گیج شده ایم.

به گفته وی، مدل مدیریت در کشور شده مدل مرغ،تخم مرغ،گوشت و خودرو. در مدیریت کشور، یک برنامه فرسوده ناموفق و بی نتیجه را ادامه می دهیم که قیمت گذاری دستوری خودرو نمونه ای از آن است و نتیجه آن، تبدیل خودرو به کالایی سرمایه ای است.

تالارپشتی با انتقاد از عدم تخصیص صحیح منابع صندوق ذخیره ارزی به بخش صنعت، گفت: انتظار داریم وزرا گوش دهند و خسارت به کشور وارد نکنند.

سیاست گذاری در جهت کاهش عمق ساخت داخل

در کنار محدودیت تامین ارز واردات ماشین آلات، مسائلی مانند دستورالعمل نامناسب قیمتی، طراحی اشتباه تعرفه واردات قطعات، استانداردهای خودرویی بدون توجه به ظرفیت صنعت خودروسازی نیز تولیدکنندگان خودرو و قطعات را از تلاش برای داخلی سازی و خودکفایی در تولیداتشان دورتر کرده است.

طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس، این موارد عملاً موجب شده که حرکت به سمت کاهش عمق داخلی سازی، حفظ تولیدات گذشته و کاهش کیفیت، بیشترین منافع را برای تولیدکنندگان این عرصه رقم بزند و به صورت ساختاری امکان سرمایه گذاری بلندمدت به ویژه در حوزه های با فناوری بالا (که به دلیل بازدهی دیرهنگام و طولانی نیازمند پیش بینی پذیری بالایی است) در این صنعت از بین رفته و بنگاه ها درگیر روزمرگی های فراوان هستند.

با این حال، وقتی تولیدکننده ای به دنبال توسعه تولیدات خود باشد، انتظار می رود دولت و به خصوص وزارت صمت توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشند و تا حد امکان برای ایجاد خط تولید، امکانات لازم را فراهم کنند.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2580
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است