با اعلام معاون حمل و نقل وزارت صنعت معدن و تجارت، قرار است این هفته درباره فروش مازاد خودروسازان در حاشیه بازار تصمیم گیری شود که اگر موافقت لازم با این طرح صورت گیرد، منجر به خروج مقطعی و نسبی شرکت های خودروساز از زیان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، سال‌هاست خودروسازان وابسته به دولت به دلیل اعمال سیاست قیمت گذاری دستوری با زیان تولید مواجه هستند. البته به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، نمی‌توان همه زیان خودروسازان را ناشی از این سیاست دانست، زیرا مسائل دیگری مانند سوء مدیریت و سیستم مالی ناکارآمد نیز در رخ دادن این اتفاق دخیل هستند. بنابر آخرین آمار رسمی، ایران خودرو و سایپا روی هم رفته تا پایان شهریور امسال بالغ بر ۱۶۴ هزار میلیارد تومان زیان انباشته به ثبت رسانده‌اند. طبعاً تا وقتی قیمت گذاری دستوری ادامه داشته باشد، امیدی به جبران این زیان هنگفت نیست.

این البته در حالی است که وزارت صمت طی چند هفته گذشته نگاهی ویژه به این مسئله داشته و حتی راهکارهایی را نیز برای خروج خودروسازان از زیان در نظر گرفته است. در جلسه‌ای که چند هفته پیش بین وزارت صمت، خودروسازان و قطعه سازان برگزار شده، توافقاتی میان طرفین بابت حل چالش زیاندهی دو خودروساز بزرگ و همچنین پرداخت مطالبات قطعه سازان صورت گرفته است. یکی از این توافقات، فروش مازاد خودروسازان در حاشیه بازار است. بر این اساس، اگر ایران خودرو و سایپا هر کدام حداقل ۶۰ هزار دستگاه مازاد بر تعهدات خود تولید کنند، می‌توانند آنها را در حاشیه بازار به فروش برسانند.

 منظور از حاشیه بازار این است که قیمت کارخانه ای خودروها پنج درصد زیر نرخ بازار تعیین می‌شود. هرچند شورای رقابت فعلاً با این طرح موافقت نکرده و تا وقتی موافقت این شورا اخذ نشود، امکان اجرای آن وجود ندارد، اما به هر حال این احتمال هست که این هفته و طبق آنچه معاون حمل و نقل وزارت صمت گفته، تصمیم نهایی در این مورد گرفته شود. ممکن است تصمیم نهایی، صدور مجوز فروش ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در حاشیه بازار باشد.

اگر فرض را بر این بگذاریم که فروش ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در حاشیه بازار اجرایی شود، این پرسش پیش می‌آید که آیا روش مورد نظر می‌تواند خودروسازان را از ورطه زیاندهی نجات دهد؟

فروش ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در حاشیه بازار (البته در صورتی که متقاضی برای این تعداد وجود داشته باشد) به طور قطع نقدینگی مناسبی را در اختیار خودروسازان قرار می‌دهد. از طرفی، به دلیل آنکه قیمت‌ها نزدیک به بازار تعیین می‌شوند، طبعاً دیگر زیانی در کار نیست و سود کلانی نیز از بابت نصیب‌ها ایران خودرو و سایپا خواهد شد.

این در حالی است که اگر قرار باشد همچنان سیاست قیمت گذاری دستوری اجرایی شود، طبعاً خودروسازان کماکان در مسیر زیاندهی حرکت خواهند کرد.

البته این نکته رو نباید فراموش کرد که در بخشی دیگر از توافق وزارت صمت و خودروسازان و قطعه سازان، فرمول قیمت گذاری خودرو تغییر کرده است. بر این اساس، تعیین قیمت خودرو بر عهده سازمان حمایت است و وزارت صمت قیمت ها را ابلاغ می‌کند، بنابراین شورای رقابت دیگر نقش مستقیمی در قیمت گذاری ندارد.

طبق این فرمول، قیمت کارخانه ای خودروها از جمع هزینه تولید به علاوه ۲.۵ درصد سود به دست می‌آید. اجرایی شدن این فرمول، به خروج خودروسازان از زیان تولید منجر خواهد شد، اما به این معنا نیست که زیان انباشته آنها به این زودی‌ها جبران می شود.

منبع: خودرونامه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2585
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است