دبیر انجمن قطعه سازان کشور در گردهمایی بزرگان صنعت خودرو و قطعه سازی:

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، خواستار تشکیل شورای عالی سیاست گذاری ملی خودرو با حضور همه نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیر خودرو کشور و تدوین سند بلندمدت این صنعت شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور، آرش محبی نژاد در گردهمایی بزرگان صنعت خودرو و قطعه سازی کشور که به هدف تشریح مسایل و مشکلات این صنعت برگزار شد، اظهار کرد: حاکمیت قانون تجارت در صنعت خودروسازی و تشکیل شورای عالی سیاست گذاری ملی با حضور همه ۲۳نهاد تصمیم گیر به منظور تدوین سند بلندمدت صنعت خودرو کشور یا نقشه راه ۲۰ ساله این صنعت، از جمله خواسته‌های اصلی قطعه سازان در برهه حساس کنونی است.
وی تصریح کرد: تدوین این سند باید به گونه‌ای باشد که با تغییر دولت‌ها، مجالس و دیگر مسئولان، شاهد تغییر مسیر در این صنعت نباشیم.
محبی نژاد با اشاره به دخالت ۲۳دستگاه و نهاد مختلف در موضوع خودرو در کشور ادامه داد: این‌ مسائل منجر به نابسامانی در صنعت خودروسازی می‌شود، در حالی که اگر یک مرکز تصمیم گیری واحد در این زمینه وجود داشته باشد و عضو اصلی و راهبر آن نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شود تا فقط یک مجموعه در کشور در خصوص خودرو نظر بدهد، مشکلات بعدی را شاهد نخواهیم بود.
دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور، به مشکل اصلی نقدینگی قطعه سازان اشاره کرد و گفت: این مساله متاثر از قیمتگذاری‌های دستوری و همچنین زیان انباشته ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا است. در این زمینه مکاتبه‌ای با معاون اول رئیس جمهور انجام شده که در آن با اشاره به مصوبات شورای پول و اعتبار، دریافت ۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی ارائه شده است.
توزیع ۳۳۰ همت سوبسید سیاه
دبیر انجمن قطعه سازان خودرو کشور اضافه کرد: در سال‌های گذشته شاهد بودیم به دلیل قیمت‌گذاری دستوری، دست کم ۳۳۰هزار میلیارد تومان “سوبسید سیاه” ناشی از شکاف قیمت بازار و کارخانه‌ای خودروها در سطح جامعه توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: انجام فروش فوری از محل مازاد بر تعهد تولید دو خودروساز بزرگ کشور، باید از سوی قطعه سازان مطالبه شود تا بخشی از مشکلات نقدینگی شرکت‌ها کاهش یابد.
وی یادآور شد: دو حسن این کار، تامین نقدینگی از بازار و همچنین سر و سامان یافتن بازار از محل مازاد تولید است.
محبی نژاد اضافه کرد: بانک‌ها همچنین می‌توانند مطابق ۹۰ درصد فروش سال گذشته قطعه سازان به این شرکت‌ها تسهیلات بدهند که هیچ منع قانونی نیز ندارد. در این صورت می‌توان دریافت تسهیلات ۵۰ هزار میلیارد تومانی را متصور بود که حتی دریافت ۲۰ هزار میلیارد تومان آن در برهه کنونی می‌تواند مشکلات قطعه سازان را کاهش دهد.

گفتنی است گردهمایی بزرگان صنعت خودرو و قطعه سازی کشور پس از برگزاری مجمع سالانه انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور برگزار شد. این انجمن از ۱۶ انجمن استانی قطعه سازی در سراسر کشور تشکیل شده و به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی صنعت خودرو کشور، بیش از ۱۲۰۰ قطعه ساز زنجیره تامین خودروسازان را در عضویت خود دارد.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2624
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است