رییس انجمن قطعه سازان همگن خبر داد:

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور از رایزنی با شرکت‌ فولاد مبارکه اصفهان برای تامین ال سی داخلی به‌منظور تامین ورق‌های فولادی و همچنین ال سی برای سایر مواد اولیه از جمله مس، آلومینیوم و محصولات پتروشیمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «محمدرضا نجفی‌منش» در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده این انجمن تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه مدتی به صورت ال سی قطعات مورد نیاز (ورق فولادی) در اختیار قطعه سازان قرار می داد که پس از مدتی این ال سی قطع شد.

وی بیان‌داشت: اکنون برای بازگشت به ال سی های سه ماهه با این شرکت مکاتبه شده است و در تلاشیم آن را به ۶ ماه افزایش دهیم؛ در این صورت از فشار نقدینگی شرکت‌های قطعه ساز کاسته خواهد شد.

نجفی منش گفت: به دنبال آن هستیم تا در سایر مواد اولیه مورد نیاز از جمله مس، محصولات پتروشیمی، آلومینیوم و غیره را نیز با ال سی های ۶ ماهه دریافت کنیم.

وی افزود: بخشی از مطالبات قطعه سازان، به صورت اوراق گام در اختیار قرار می گیرد و اگر بتوانیم این اوراق را به عنوان بازپرداخت به شرکت‌هایی مثل فولاد مبارکه اصفهان بدهیم، در کاهش مشکلات شرکت‌ها موثر خواهد بود.

رییس انجمن قطعه سازان همگن همچنین با اشاره به توقف ال سی تامین مواد اولیه خارجی، گفت: بانک مرکزی و وزارت صمت قول مساعد داده اند که برای مواد اولیه وارداتی اولویت قائل شوند تا تخصیص ارز اتفاق بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به دنبال آن هستیم تا مدت زمان تخصیص ارز را از یک ماه به حداقل سه ماه افزایش دهیم.

نجفی‌منش از برنامه‌ریزی و تلاش برای تامین برخی مواد اولیه واحدها به صورت کلی جمعی با استفاده از ظرفیت تعاونی خبر داد که در این صورت، تامین آنها راحت‌تر و هزینه‌های مربوطه کمتر خواهد بود.

** انتقاد از واردات لوازم‌یدکی قاچاق

وی از آزاد گذاشته شدن واردات لوازم یدکی از طریق مرزنشینان و ته‌لنجی‌ها انتقاد کرد و افزود: اگر قطعه ای ساخت داخل دارد، نباید از این طریقه ها وارد کشور شود، زیرا تلاش تولیدکنندگان داخلی بی اثر خواهد شد.

رییس انجمن قطعه سازان همگن همچنین با یادآوری اینکه سازمان ملی استاندارد به دنبال تدوین یک‌هزار استاندارد برای خودرو و قطعات مربوطه است، خواستار حضور نمایندگان فنی و مهندسی شرکت‌ها در جلسات مربوطه شد.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2634
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است