طی ماه‌های اخیر وزارت صمت با خودروهای برقی تمام حواس‌ را پرت کرده است؛ اما همچنان کمبود ارز ابر چالش صنعت خودروسازی ایران به قوت خود باقی است و آینده بازار را تحت تأثیر خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، هنوز گزارش تولید دی‌ماه منتشر نشده است. بر اساس آخرین گزارش‌ها که به تولید ۹ ماهه اختصاص دارد، غیر کاهش تولید خودروهای حمل‌ونقل عمومی، سایر محصولات با رشد تولید همراه بوده‌اند.

این مهم با تنها با توجه و تلاش خودروسازان به دست آمده است. خودروسازانی که به هر سختی و مشقتی تا به امروز توانسته‌اند چراغ تولید را روشن نگهدارند.

اما آیا این روند با توجه به وضعیت نامساعد ارزی خودروسازان ادامه خواهد یافت؟

تولیدکنندگانی که در کنار قیمت‌گذاری دستوری، اجبار به فروش در سامانه یکپارچه، افزایش هزینه‌های تولید، بالا رفتن قیمت تمام‌شده و همچنین تبدیل‌شدن به ابزاری برای وزارت صمت باید با چالش تأمین ارز موردنیاز هم دست‌وپنجه نرم کنند.

این مشکل در مقطعی برطرف می‌شود؛ اما میزان ارز تخصیص‌یافته به‌اندازه‌ای نیست که بتوانند بر اساس آن سفارش گذاری‌های متناسب با برنامه‌هایشان انجام بدهند.

بااین‌حال بنا به علل مختلف برخلاف نیمه ابتدایی سال، دیگر به‌صورت علنی این موضوع را مطرح نمی‌کنند.

در مقابل آن‌ها همچنان زیر بار تعهدات و تکلیف‌هایی قرار دارند که از سوی وزارت صمت به آن‌ها دیکته شده است.

در حال حاضر بسیاری از آنان پیرو فروش خودرو در سامانه یکپارچه مجبور هستند که به هر طریق ممکن، تعهدات را ایفا کنند. درعین‌حال باید واردات و یا تولید خودروهای برقی را هم به بهترین وجه ممکن در دستور کار خود قرار بدهند.

این تعهدات و تکالیفی در حالی به آن‌ها تحمیل ‌شده است که شرایط اقتصادی و ارزی دست آن‌ها را برای انجام آن‌ها خالی کرده و در تنگنا قرار داده است.

به عبارت بهتر، خودروسازان از یک‌سو به دلیل فضاسازی‌های سال‌ها و ماه‌های اخیر با جو منفی نسبت به خود مواجه هستند و از سوی دیگر باید آنچه وزارت صمت خواسته و می‌خواهد را انجام بدهند.

اما در این میان آنچه برای انجام این تعهدات نیاز دارند را در اختیارشان قرار نمی‌دهند.

به‌نحوی‌که در حاضر هم تولیدکننده و هم واردکننده با مشکل تأمین و تخصیص ارز موردنیاز مواجه شده است.

هرچند به گفته آنان شرایط نسبت به گذشته کمی بهتر شده است. ولی بازهم مشکل کمبود ارز در خیل چالش‌هایی که با آن سروکار دارند به ابر چالش بدل شده است.

این ابر چالش علاوه بر اینکه فرصت ثبت سفارش به‌موقع و به‌اندازه قطعات موردنیاز را از آنان سلب کرده، توان برنامه‌ریزی‌های بلندمدت را نیز از آنان گرفته است.

این مسئله می‌تواند به تولید داخل آسیب‌های جدی وارد کرده و عرضه‌ها را تحت تأثیر قرار بدهد.

امری که می‌تواند در صورت پابرجا بودن و بی‌توجهی، به افت تولید و افزایش واردات خودروهای چینی برای جبران نا ترازی منجر شود.

در صورت وقوع چنین اتفاقی چراغ تولید رفته‌رفته خاموش خواهد شد و علاوه بر بحرانی شدن اوضاع صنعت خودروسازی کشور، مشکلات اشتغال نیز به آن اضافه خواهد شد.

منبع: پیشرانه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2677
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است