رئیس انجمن قطعه سازان همگن:

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «محمدرضا نجفی‌منش» در مناظره تلویزیونی در برنامه «بالاتر از خبر» افزود: خودرو در همه جای جهان تولید می‌شود، اما تاکنون هیچ کشوری وجود نداشته که در آن همچون کشور ما دولت به دخالت در قیمت گذاری پرداخته باشد.

وی گفت: این مسئله و قیمت گذاری دستوری خودرو، کاری خلاف همه اصول اقتصادی است و تا سال ۹۰ نیز در ایران سابقه نداشته است.

نجفی منش ادامه داد: در دهه ۷۰ با زیاد شدن اختلاف قیمت‌های کارخانه‌ای و بازاری خودروها، شورای اقتصاد با تصمیمی عاقلانه قیمت خودرو را ۵ درصد زیر قیمت بازار اعلام کرد و ما به التفاوت قیمت را از خودروساز دریافت کرد.

وی اضافه کرد: به این ترتیب به تدریج قیمت‌های بازاری کاهش یافت و به قیمت کارخانه‌ای نزدیک شد و حتی تا سال ۹۰ قیمت بازاری برخی خودروها از قیمت کارخانه‌ای پایین‌تر بود.

رئیس انجمن قطعه سازان همگن یادآور شد: از زمانی که یکی از مسئولان ارشد کشوری عبارت «پراید کیلویی چند» را به زبان آورد و قیمت گذاری را به شورای رقابت سپرد تا امروز، بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان زیان به این صنعت وارد شده و در سال‌های گذشته به طور متوسط سالیانه ۳۵۰ هزار میلیارد تومان رانت در این صنعت توزیع شده است؛ این در حالیست که مردم سهامدار خودروسازان هستند و زیان می‌بینند.

 

** خودروسازی انحصاری نیست

وی معتقد است: صنعت خودرو صنعتی انحصاری نیست زیرا در ۶ ماهه نخست امسال ۶ خودروساز بخش خصوصی ۵۴ درصد ارزش بازار را به خود اختصاص دادند، اما خودروسازان دولتی سهم ۴۴ درصدی از بازار داشتند.

نجفی منش اظهار داشت: اگر آزاد شدن واردات خودرو و مجاز بودن واردات خودرو دست دوم را هم اضافه کنیم، دیگر نمی‌توان خودروسازی را صنعتی انحصاری برشمرد.

وی یادآور شد: حتی در اروپا، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی که بین ۲ تا ۳ خودروساز بزرگ وجود دارد، دولت نیز دخالتی در قیمت گذاری نکرده است.

رئیس انجمن قطعه سازان همگن ادامه داد: قیمتی که شورای رقابت محاسبه می‌کند بر اساس اطلاعات سال گذشته است، اما برای سال آینده قیمت می‌دهد، این در حالیست که متوسط تورم سالیانه ۴۵ است و قیمت سال گذشته نمی‌تواند ملاکی برای سال آینده باشد.

وی گفت: اکنون شرایط به گونه‌ای است که خودروساز ما پول ندارد و بیش از ۸۵ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکار است، قطعه ساز نمی‌تواند از تسهیلات استفاده کند و ضرر زیان این صنعت نیز به مردم تحمیل شده است.

نجفی منش خاطرنشان کرد: مطابق آمار پلیس، سال گذشته ۷ میلیون معامله خودرویی در کشور انجام شد که ۶ میلیون معامله با قیمت‌های بازاری بین مردم و بدون دخالت هیچ ارگان و نهادی انجام شد، اما برای یک میلیون خودروی دیگری که خودروسازان تولید کرده بودند ۲۳ نهاد و ارگان دخالت داشتند.

** اگر ایران خودرو دست خیامی‌ها باقی مانده بود، امروز از کره ای ها جلوتر بودیم

وی با اشاره به ایجاد شرکت ایران ناسیونال از سوی برادران خیامی، یادآور شد: در سال ۵۰ تیم هیاتی از کره جنوبی از ایران ناسیونال بازدید کرد و آرزوی آنان داشتن کارخانه‌ای همچون ایران خودرو بود، ما پس از انقلاب همه خودروسازی‌ها را دولتی کردیم که مدیران آنها مرتب عوض می‌شوند.

رئیس انجمن قطعه سازان همگن بیان داشت: اگر ایران خودرو دست برادران خیامی باقی مانده بود، ما امروز از کره‌ای‌ها نیز جلوتر بودیم.

نجفی منش تصریح کرد: دولت باید به برنامه‌ریزی، هدایت و کنترل بپردازد، نه اینکه خودش متصدی باشد و اگر دولت دخالتی در صنعت خودرو نکند مردم سود خواهند کرد .

وی معتقد است: نیاز جدید بازار هر ساله بین یک تا ۱.۲ میلیون خودرو است، اما وجود ۶ میلیون متقاضی واقعی نیست و اکثر آنها دلال و سوداگر هستند که می‌خواهند از تفاوت قیمت کارخانه‌ای و بازاری سود ببرند.

رئیس انجمن قطعه سازان همگن تصریح کرد: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

وی گفت: مطابق بند ۹۰ اصل ۴۴ قانون اساسی، اگر دولت به قیمت گذاری پرداخته و سبب ضرر و زیان شود باید خسارت بدهد؛ تنها در یک دوره یکی از مدیران خودرویی این مهم را اجرایی کرد اما پس از مدت کوتاهی از کار برکنار شد.

 

** قیمت گذاری دستوری چیزی جز ضرر زیان برای تولید و مصرف کننده نبوده و نیست

نجفی منش اظهار داشت: اکنون روال خودروسازان به این گونه شده که خودروساز زیان می‌دهد اما با روش تجدید ارزیابی به پوشش آن می‌پردازد، دوباره ادامه مسیر همین است و فشارش روی قطعه ساز می‌آید که نمی‌تواند پولش را به موقع دریافت کند؛ بر این اساس قیمت گذاری دستوری چیزی جز ضرر زیان برای تولید و مصرف کننده نبوده و نیست.

 

** دولت تا ۶ ماه به صورت آزمایشی مدیریت خودروسازی را واگذار کند

وی با بیان اینکه تولید ملی هویت ملی ما است و نباید آن را از بین ببریم، به کلامی از رهبر معظم انقلاب اشاره کرد که «باید کار مردم دست خود مردم بدهیم» و پیشنهاد کرد: دولت تا ۶ ماه به صورت آزمایشی مدیریت خودروسازی را واگذار کند و اگر نتیجه مثبت داد به این شیوه ادامه دهد.

رئیس انجمن قطعه سازان همگن با اشاره به افزایش پیاپی کل نقدینگی در اقتصاد کشور، گفت: وقتی نقدینگی افزایش یابد اما تعداد کالاها افزایش نیابد، قیمت‌ها رشد خواهد کرد که یکی از دلایل رشد نقدینگی کسری بودجه‌ای است که نمایندگان به دولت تحمیل می‌کنند.

نجفی منش تاکید کرد: اگر تولیدات داخلی خودروسازان نباشد، باید سالیانه ۳۰ میلیارد دلار صرف واردات خودرو کنیم که چنین ارزی در اختیار نداریم.

وی یادآور شد: صنعت خودرو نخستین صنعتی بود که از سوی اوباما و ترامپ تحت تحریم‌ها قرار گرفت، زیرا می‌دانستند این صنعت حساس بوده و دست کم ۶۴ رشته صنعت دیگر به آن متصل است؛ بنابراین باید سعی کنیم با خصوصی‌سازی صنعت و افزایش نظارت‌های دولت، در راستای بهبود کیفیت، کاهش مصرف، کاهش آلایندگی و غیره اقدام کنیم زیرا در این زمینه توانایی‌های بسیاری نزد تولیدکنندگان ایرانی وجود دارد.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2698
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است