رئیس انجمن قطعه سازان همگن:

رئیس انجمن تخصصی همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور با اشاره به تامین ۸۰ درصد قطعات خودرویی مورد نیاز در داخل کشور، گفت: گرچه در سال‌های گذشته طی دو مرحله تحریم‌های آمریکایی‌ها را پشت سرگذاشتیم، اما امروز نحوه عملکرد دستگاه‌های داخلی از جمله بانک مرکزی و وزارت صمت به مثابه خودتحریمی است و مانع توسعه صنعت می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار ما، «محمدرضا نجفی منش» در برنامه صبحگاهی «سلام خبرنگار» با اشاره به آغاز نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم، قطعات و مجموعه های خودرو از روز جاری (سه‌شنبه) در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی، افزود: این نمایشگاه فرصت مناسبی است که مردم و مسئولان توان موجود نزد قطعه سازان و صنعت خودرو کشور را از نزدیک ببینند.

وی گفت: داخلی‌سازی قطعات خودرو از پیش از انقلاب در کشور آغاز شد و امروز ۸۰ درصد قطعات خودرویی در کشور تولید می‌شود.

نجفی منش در خصوص کیفیت تولید قطعات، خاطرنشان کرد: این مساله به نوع و طراحی خودرو بستگی دارد.

وی به‌طور نمونه از خودروی ال ۹۰ یاد کرد که مردم از کیفیت قطعات آن کاملاً راضی بودند، اما گفت: در خودروهای جدید که طراحی‌شان نیز جدید است قطعه سازان قطعات با کیفیت مطلوب تولید می‌کنند، اما برای خودروهایی که دیگر قدیمی و از رده خارج شده است، حتی اگر بهترین قطعات روی آنها سوار شود عملکرد مطلوبی نخواهند داشت.

رئیس انجمن قطعه سازان همگن تصریح کرد: یک خودرو نباید بیش از ۱۰ سال در کشور تولید شود و در غیر این صورت از رده خارج محسوب خواهد شد.

وی اضافه‌کرد: کیفیت قطعات بر اساس نیازی است که خودروساز اعلام می‌کند و قطعه ساز نیز بر همان مبنا قطعه را ساخته و تحویل می‌دهد.

وی با اشاره به نقل قولی از ژاپنی‌ها که معتقدند «۷۰ درصد کیفیت مربوط به تحویل گیرنده است» گفت: خودروساز باید قطعه‌ای را تحویل بگیرد که کنترل کیفی مناسبی روی آن انجام داده باشد.

نجفی منش اظهار داشت: ال ۹۰ در زمان خود خودروی به‌روزی بود که قطعات آن کاملا کنترل و تست می‌شد و چنانچه قطعه از کیفیت لازم برخوردار نبود، با قطعه ساز آن به شدت برخورد می‌شد.

وی بار دیگر تاکید کرد: هرآنچه خودروسازان ما از لحاظ کیفی بخواهند، توان تولید آن وجود دارد.

 

** میز ششم داخلی سازی قطعات خودرو

رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور بیان‌داشت: امروز بیش از ۸۰ درصد نیاز داخل توسط قطعه سازان داخلی تهیه و تولید می‌شود، برای ۲۰ درصد باقیمانده نیز تا پیش از این پنج میز داخلی‌سازی برگزار شده بود، اما این حرکت متوقف ماند. امروز در حال راه‌اندازی میز ششم داخلی‌سازی هستیم تا بتوانیم به کیفیت تولید قطعات بیفزایم.

 

** لزوم مشارکت با قطعه سازان خارجی

وی ادامه داد: امروز خودروها به طور مداوم در حال تغییر هستند و دیجیتالی شدن، سنسورها و آپشن‌های جدید از جمله مشخصه‌های آنها است و باید بتوانیم با قطعه سازان بین‌المللی مشارکت داشته باشیم.

 

** دست نیاز روس‌ها به شرکت‌های ایرانی برای تامین ۲۰۰ قطعه

رئیس انجمن قطعه سازان همگن با اشاره به برنامه‌ریزی برای صادرات قطعات، گفت: تاکنون ۲ سال متوالی در نمایشگاه «اتومبیلتی» مسکو حضور یافتیم و برای نمایشگاه سوم که مرداد و شهریور امسال برگزار می‌شود، روس‌ها در زمینه ۲۰۰ قطعه اعلام نیاز کرده‌اند.

وی تصریح کرد: قطعه سازان باید بدانند تنها با یکی دو بار حضور در بازارها و نمایشگاه‌های نمی‌توانند بازار برای خود دست و پا کنند و باید این حضور با قدرت و مستمر باشد. به‌عنوان مثال امروز ترک‌ها که در صادرات قطعات خودرو موفق هستند حداقل ۱۰ سال در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور داشته‌اند.

نجفی منش بیان داشت: امروز به دلیل تحریم غرب علیه روسیه، کشورهای ایران، هند، ترکیه و چین به بازیگران اصلی بازار آن تبدیل شده‌اند و با یک رقابت صحیح می‌توانیم سهم خوبی از بازار این کشور را به دست بیاوریم.

وی گفت: در سال‌های گذشته ایران از لحاظ تیراژ تولید خودرو، بین مکان‌های یازدهم تا هجدهم برترین تولیدکنندگان جهان در نوسان بوده است.

نجفی منش اظهار داشت: در سال ۸۶ و در افق ۲۰ ساله صنعت خودرو، جایگاه دهم جهان و دوم منطقه را برای خودمان پیش‌بینی کرده بودیم، امروز که یک سال تا سال چشم‌انداز فاصله داریم پس از ترکیه و هند در منطقه در مکان سوم قرار داریم؛ با این حال هنوز جای کار زیادی در این صنعت وجود دارد.

وی به تحریم صنعت قطعه سازی در سال‌های گذشته اشاره کرد و یادآور شد: یک بار در زمان اوباما و یک بار در زمان ترامپ از سوی آمریکایی‌ها تحریم شدیم که هدف اصلی آنان توقف صنعت قطعات و ساخت خودرو بود، اما در هر دو مرحله تحریم‌ها را خنثی کردیم.

 

** مسئولان کمک کنند از تحریم‌های داخلی عبور کنیم

وی ابراز امیدواری کرد اکنون مسئولان به کمک این صنعت بیایند تا تحریم‌های داخلی را پشت سر بگذاریم.

نجفی منش گفت: این روزها تخصیص ارز به قطعه سازان بسیار اذیت کننده شده و همچنین سیستم‌هایی که وزارت صمت مورد استفاده قرار می‌دهد، سد راه تولید شده است.

 

** لزوم تک نرخی شدن ارز

وی، چند نخی شدن ارز را برای صنعتگران و تولیدکنندگان بسیار خطرناک توصیف کرد و افزود: در چنین شرایطی همه هوس می‌کنند که ارز ارزان قیمت دریافت کنند و این مسئله به تولید ما آسیب می‌زند، اما تک نخی شدن ارز کمک می‌کند تا اقبال به تولید و ساخت داخل بیشتر شود.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=3024
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور با اشاره به اینکه امسال حضور در بازار بزرگ خودرو و قطعه سازی روسیه «نیاز محور» است، نمایشگاه «اتومبیلیتی ۲۰۲۴» مسکو را فرصتی برای به نتیجه رسیدن اقدامات دو سال اخیر در زمینه توسعه صادرات شرکت‌های داخلی عنوان کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صمت تمایل دارد صندلی‌های مدیریت دولت در خودروسازی‌ها را با رعایت صرفه و صلاح دولت و شرکت‌ها واگذار کند.

دولت سیزدهم در حالی به روزهای پایانی خود و تحویل امور کشور به دولت “مسعود پزشکیان” نزدیک می‌شود که صنعت خودرو و بازار آن در آرامش نسبی و البته رکود کامل به سر می‌برد؛ اما تاکنون تولید از برنامه‌ها عقب است و پس از دو سال تولید عبور مستقیم و بدون ناقص، مجدد پای خودروهای ناقص به پارکینگ خودروسازان باز شده است.

با آغاز فصل تابستان، خودروسازان نیز مانند دیگر واحدهای صنعتی و تولیدی کشور با چالش انرژی به ویژه در بخش برق مواجه شده اند و این موضوع می تواند به نوبه خود سبب کاهش سرعت تولید شود.

یک گزارش آماری به مقایسه رشد قیمت نهاده‌های تولید و قیمت مصوب خودرو در هفت سال گذشته پرداخته است که نتیجه آن از فروش خودرو به نصف قیمت در دو شرکت خودروساز حکایت دارد. در این گزارش درصد رشد نرخ نهاده‌های تولید در یک خودرو ۱۲۰۰درصد محاسبه شده، حال آنکه قیمت مصوب فروش خودرو تنها ۶۰۰درصد رشد یافته است. این امر در کنار کسری نقدینگی و افزایش بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان و بانک‌ها زیان انباشته ۲۵۰همتی را کلید زده است.

در سال جهش تولید، با وجود تأکیدات بر افزایش تولید ملی و خودکفایی در صنعت، خودروسازان و قطعه‌سازان کشور با مشکلاتی  روبرو هستند که عمدتاً ناشی از عدم تأمین ارز و نقدینگی کافی است.

مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور از اعطای تسهیلات ویژه و متنوع برای حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی امسال خبر داده و تاکید کرد که علاوه بر تسهیلاتِ صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت عملی فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان، صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وزارت صمت نیز تسهیلاتی برای مشارکت در پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه روسیه در نظر گرفته است.

انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی صنعت خودرو، ‌انتظارات حداقلی و اولیه خود از رئیس دولت چهاردهم را اعلام کرد.

به دنبال افت تولید، حالا برخی شواهد از بازگشت خودروی ناقص به خطوط تولیدی خودروسازان حکایت دارد.

عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، از تغییر ریل همکاری‌ها در صنعت قطعه سازی و توسعه همکاری مشترک با چینی‌ها خبر داد.

خودروسازی زمانی به وضعیت مطلوب می‌رسد که در حد رقابت با خودرو در بازار بین المللی باشد.

بهار امسال که طبق برنامه ریزی وزارت صمت باید با رشد تولید خودرو در کشور مواجه می شد، دورانی سخت برای خودروسازان بود و آنها نه تنها نتوانستند تیراژ خود را نسبت به فصل مشابه پارسال بالا ببرند، با افت تولید نیز مواجه شدند.

رئیس انجمن تخصصی همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور با اشاره به تامین ۸۰ درصد قطعات خودرویی مورد نیاز در داخل کشور، گفت: گرچه در سال‌های گذشته طی دو مرحله تحریم‌های آمریکایی‌ها را پشت سرگذاشتیم، اما امروز نحوه عملکرد دستگاه‌های داخلی از جمله بانک مرکزی و وزارت صمت به مثابه خودتحریمی است و مانع توسعه صنعت می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاکید به وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مناسب، حرکت به سمت صنعتی شدن را مدنظر قرار داد و گفت: وزارت صمت صنعت دانش‌بنیان صادرات محور را پیگیری و حمایت می‌کند و چنانچه صنعتی این دو مولفه را نداشته باشد، مورد حمایت وزارت صمت نخواهدبود.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج شوند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است