مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور:

مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور با اشاره به اینکه امسال حضور در بازار بزرگ خودرو و قطعه سازی روسیه «نیاز محور» است، نمایشگاه «اتومبیلیتی ۲۰۲۴» مسکو را فرصتی برای به نتیجه رسیدن اقدامات دو سال اخیر در زمینه توسعه صادرات شرکت‌های داخلی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، ابراهیم دوست‌زاده در گفت‌وگویی افزود: امسال به دلیل اینکه بخش خودرو در اتومبیلیتی۲۰۲۴ از نمایشگاه قطعات خودرو جدا شده و در زمان دیگری برگزار می شود، حضور شرکت ها در این رویداد بسیار تخصصی تر از قبل خواهد بود.
وی با بیان اینکه البته امکان حضور قطعه سازان و زیرمجموعه‌های زنجیره تامین خودروسازان در رویداد اتومبیلیتی ۲۰۲۴ وجود دارد، بیان‌داشت: این متراژ هم اکنون در آستانه پُر شدن است و در چند روز آینده با بسته شدن لیست شرکت های ایرانی،‌اقدامات اجرایی برای برگزاری هر چه بهتر پاویون ایران در نمایشگاه امسال آغاز خواهد شد.
دوست زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فهرستی متشکل از حدود ۲۲۰ قطعه مورد نیاز روس‌ها از ماه‌ها قبل دریافت کرده ایم، امسال هدفمندتر وارد بازار این همسایه بزرگ شمالی خواهیم شد و متناسب با همین نیاز نیز شرکت کنندگان و قطعه‌سازان اعلام حضور کرده‌اند.
وی با اشاره به استقبال چشمگیر سایر کشورها از اتومبیلیتی۲۰۲۴، از شرکت‌های ایرانی که قصد حضور در این رویداد دارند خواست تا هرچه سریعتر نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده و حضور خود را قطعی کنند.
این عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان همگن، به اقلام مورد درخواست روس‌ها اشاره کرد و گفت: این اقلام به‌طور عمده به دو دسته تقسیم می شوند. نخست؛ قطعات های‌تکی که در تولیدات الکترونیک، لاستیک، بدنه، سیستم ترمز و حتی قطعات ریخته گری وجود دارد مورد تقاضا بوده و دوم؛ قطعاتی که امکان تولید آنها در روسیه وجود دارد، اما متناسب با ظرفیت تولیدات در این کشور نیست.
وی توضیح داد: در گروه دوم، روس‌ها ترجیح داده اند تا با کمک یک یا چند سازنده به تامین نیازهای خود و رفع خلاهای کمّی موجود بپردازند و شاید سرمایه‌گذاری بیشتر در آن عرصه‌ها برایشان توجیه پذیر نباشد.

** توصیه به شرکت‌ها/ صادرات جدی گرفته شود
دوست‌زاده در ادامه از شرکت‌ها خواست تا نگاه تازه‌ای به صادرات به همسایگان به‌ویژه روسیه داشته باشند و خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم مشکل تخصیص ارز و ثبت سفارش به یکی از معضلات جدی صنعت خودرو و قطعه سازی تبدیل شده و بر این اساس شرکت هایی که می‌خواهند در بازار داخل توفیق داشته باشند، باید به بازارهای صادراتی و ارزآوری به‌منظور تامین نیازهایشان چشم داشته باشند و آن را جدی بگیرند.
وی تصریح کرد:‌ امروز برخلاف گذشته، صادرات به یک الزام برای شرکت‌ها و تولیدکنندگان تبدیل شده است و البته باید نگاه علمی و تخصصی به آن داشت؛ چرا که متفاوت از بازاریابی در داخل است و الفبای متفاوتی دارد.
مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور افزود: بازار روسیه امسال فرصت خوبی برای صادرکنندگان خواهد بود، زیرا به صورت نیازمحور در آن حضور خواهیم یافت. پیش از این اعتماد لازم با دو حضور پیاپی صنعتگران ایرانی در این کشور اتفاق افتاده است، لذا از مرحله شناخت عبور کرده ایم و حوزه های مشترک به صورت فیلتر شده در اختیار ما است.

** ۲۴ تیرماه آخرین مهلت ثبت نام
وی با اشاره به برخی دستاوردهای به دست آمده در دو دوره پیشین حضور شرکت‌های ایرانی در رویداد اتومبیلیتی مسکو، گفت: در ادوار گذشته در عرصه‌های باتری، استارت، صندلی و رادیاتور خودرو صادرات خوبی به روسیه داشتیم و امسال امیدوارانه تر از پارسال به این نمایشگاه قدم خواهیم گذاشت.
دوست‌زاده در پایان اظهار داشت: تا امروز و با گذشت ۲ هفته از ثبت‌نام‌ها، حدود ۱۷ شرکت بیش از ۴۰۰متر مربع از فضای نمایشگاهی در نظر گرفته شده برای ایران را رزرو کرده اند. فرصت ثبت نام برای حضور در این نمایشگاه تا ۲۴تیرماه تمدید شده و این آخرین فرصت برای حضور شرکت های ایرانی در اتومبیلیتی ۲۰۲۴ خواهد بود.

 

منبع: ایسنا


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=3083
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور با اشاره به اینکه امسال حضور در بازار بزرگ خودرو و قطعه سازی روسیه «نیاز محور» است، نمایشگاه «اتومبیلیتی ۲۰۲۴» مسکو را فرصتی برای به نتیجه رسیدن اقدامات دو سال اخیر در زمینه توسعه صادرات شرکت‌های داخلی عنوان کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صمت تمایل دارد صندلی‌های مدیریت دولت در خودروسازی‌ها را با رعایت صرفه و صلاح دولت و شرکت‌ها واگذار کند.

دولت سیزدهم در حالی به روزهای پایانی خود و تحویل امور کشور به دولت “مسعود پزشکیان” نزدیک می‌شود که صنعت خودرو و بازار آن در آرامش نسبی و البته رکود کامل به سر می‌برد؛ اما تاکنون تولید از برنامه‌ها عقب است و پس از دو سال تولید عبور مستقیم و بدون ناقص، مجدد پای خودروهای ناقص به پارکینگ خودروسازان باز شده است.

با آغاز فصل تابستان، خودروسازان نیز مانند دیگر واحدهای صنعتی و تولیدی کشور با چالش انرژی به ویژه در بخش برق مواجه شده اند و این موضوع می تواند به نوبه خود سبب کاهش سرعت تولید شود.

یک گزارش آماری به مقایسه رشد قیمت نهاده‌های تولید و قیمت مصوب خودرو در هفت سال گذشته پرداخته است که نتیجه آن از فروش خودرو به نصف قیمت در دو شرکت خودروساز حکایت دارد. در این گزارش درصد رشد نرخ نهاده‌های تولید در یک خودرو ۱۲۰۰درصد محاسبه شده، حال آنکه قیمت مصوب فروش خودرو تنها ۶۰۰درصد رشد یافته است. این امر در کنار کسری نقدینگی و افزایش بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان و بانک‌ها زیان انباشته ۲۵۰همتی را کلید زده است.

در سال جهش تولید، با وجود تأکیدات بر افزایش تولید ملی و خودکفایی در صنعت، خودروسازان و قطعه‌سازان کشور با مشکلاتی  روبرو هستند که عمدتاً ناشی از عدم تأمین ارز و نقدینگی کافی است.

مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور از اعطای تسهیلات ویژه و متنوع برای حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی امسال خبر داده و تاکید کرد که علاوه بر تسهیلاتِ صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت عملی فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان، صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وزارت صمت نیز تسهیلاتی برای مشارکت در پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه روسیه در نظر گرفته است.

انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی صنعت خودرو، ‌انتظارات حداقلی و اولیه خود از رئیس دولت چهاردهم را اعلام کرد.

به دنبال افت تولید، حالا برخی شواهد از بازگشت خودروی ناقص به خطوط تولیدی خودروسازان حکایت دارد.

عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، از تغییر ریل همکاری‌ها در صنعت قطعه سازی و توسعه همکاری مشترک با چینی‌ها خبر داد.

خودروسازی زمانی به وضعیت مطلوب می‌رسد که در حد رقابت با خودرو در بازار بین المللی باشد.

بهار امسال که طبق برنامه ریزی وزارت صمت باید با رشد تولید خودرو در کشور مواجه می شد، دورانی سخت برای خودروسازان بود و آنها نه تنها نتوانستند تیراژ خود را نسبت به فصل مشابه پارسال بالا ببرند، با افت تولید نیز مواجه شدند.

رئیس انجمن تخصصی همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور با اشاره به تامین ۸۰ درصد قطعات خودرویی مورد نیاز در داخل کشور، گفت: گرچه در سال‌های گذشته طی دو مرحله تحریم‌های آمریکایی‌ها را پشت سرگذاشتیم، اما امروز نحوه عملکرد دستگاه‌های داخلی از جمله بانک مرکزی و وزارت صمت به مثابه خودتحریمی است و مانع توسعه صنعت می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاکید به وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مناسب، حرکت به سمت صنعتی شدن را مدنظر قرار داد و گفت: وزارت صمت صنعت دانش‌بنیان صادرات محور را پیگیری و حمایت می‌کند و چنانچه صنعتی این دو مولفه را نداشته باشد، مورد حمایت وزارت صمت نخواهدبود.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج شوند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است