عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت : بهبود شرایط کنونی و رفع مشکلات در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور نیازمند تزریق حداقل ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان نقدینگی به این بخش از صنعت کشور است.

مطلب زاده در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو در ادامه با اشاره به نبود برنامه ای مشخص برای اختصاص یارانه تولید به صنعت اظهار داشت : تاکنون مشخص نگردیده که چه میزان از ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه تولید به صنعت خودرو و قطعه سازی کشور اختصاص خواهد یافت.

وی افزود : در مقابل مشکلاتی که صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور دارد  این رقم ، قطره ای در اقیانوس است ، امروز صنعت خودروسازی کشور حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی به قطعه سازان دارد چنانچه روند صعودی مشکلات نقدینگی در صنعت قطعه سازی ، موجب تعدیل نیرو در این صنعت شده است.

وی گفت : در دو هفته گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر در صنعت قطعه سازی کشور از کار بیکار شدند و تا دو سه هفته دیگر این رقم به ۴۰ هزار نفر و تا یک ماه آینده این رقم به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید و چنانچه مشکلات ادامه داشته باشد تا پایان سال بیش از ۳۰۰ هزار نفر در صنعت قطعه سازی شغل شان را از دست خواهند داد.

وی اظهار داشت : با تداوم مشکلات اخیر در صنعت قطعه سازی و عدم اقدام در رفع آنها ، تا پایان امسال حداقل ۵۰ درصد از شرکتها ورشکست خواهند شد.

وی با توجه به وضعیت کنونی قطعه سازان تصریح کرد :  امروز بسیاری از قطعه سازی نیمه تعطیل و یا با افت شدید تولید مواجه شدند و با حداقل پرسنل در حال فعالیت هستند.

وی در ادامه به افت تولید در شرکتهای خودروسازی اشاره کرد و گفت : با وجود وضعیت بسیار اسف بار تولید در صنعت خودرو و قطعه سازی و مشکلات شدید نقدینگی در این بخش ، متاسفانه به نظر می رسد هیچ یک از دولتمردان نگرانی را از بابت از بین رفتن اشتغال در این حوزه از صنعت کشور ندارند.

این فعال صنعت قطعه سازی کشور با توجه به شعار هایی که در خصوص اشتغال زایی مطرح می شود گفت : در این شرایط حفظ اشتغال در کشور اهمیت زیادی دارد از این رو در صورتی که به این زمینه توجه شود کمک موثری به وضعیت فعلی اقتصاد در کشور خواهد بود.

مطلب زاده همچنین به بسته پیشنهادی دولت و اعطای تسهیلات  به خریداران به منظور ایجاد تحرک در بازار خودرو پرداخت و خاطر نشان کرد : متاسفانه تاکنون ردیف بودجه ای برای اعطای این گونه تسهیلات به متقاضیان مشخص نشده است از این رو امیدی به اجرای سریع این گونه پیشنهادات و رفع رکود از بازار خودرو نیست.

وی گفت : دولت باید پیشنهاداتی را ارائه کند که به سرعت قابلیت اجرا داشته باشد در حالی که بسته ای که اخیرا ارائه شده نوش دار پس از مرگ سهراب است.

وی حداقل نقدینگی  مورد نیاز برای رفع مشکلات کنونی صنعت خودرو و قطعه سازی را ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت : برای بهبود وضعیت این صنایع خصوصا صنعت قطعه سازی که بخش زیادی از هزینه  تولید بر عهده این شرکتهاست ،باید حداقل ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به این بخش از صنعت تزریق شود تا از رکود و تعطیلی در این صنعت جلوگیری شود.

وی همچنین با توجه به تاثیر خروج خودروهای فرسوده در رونق بازار خودرو اظهار داشت : مدت زیادی است که در خصوص جایگزینی خودروهای فرسوده اقدام عملی صورت نگرفته است در حالی که اگر تنها در خصوص خروج فرسوده ها حرکتی صورت گیرد این مساله موجب رونق در بازار خودرو خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تصویب طرح برجام  ابراز امیدواری کرد که طی ماههای آینده شاهد شرایط بهتری در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور باشیم.

 


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=32
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است