با حضور مدیرعامل ایران خودرو صورت گرفت

خط تولید جدید چهار قطعه خودرو با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، مدیرعامل ساپکو، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور و برخی مقامات استانی در شرکت آذرموتور مبین البرز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی استان البرز، دو قطعه “تقویت عرضی درب های جانبی”  و “نگه دارنده اکسل” مربوط به تارا، محصول جدید گروه صنعتی ایران خودرو است که در تولید این محصول ملی استفاده خواهد شد. علاوه بر این دو قطعه، مجموعه سرشاسی دنا و خط تولید امباس نیز در این شرکت به بهره برداری رسید.

مهدی مطلب زاده، مدیرعامل شرکت آذرموتور مبین البرز همزمان با افتتاح این خطوط تولید، گزارشی از پیشرفت پروژه فرمان برقی خودرو تارا نیز ارائه کرد. شرکت آذرموتور مبین البرز، انواع باک فلزی خودرو را تولید می کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز پس از بازدید از این شرکت و افتتاح خط تولید قطعات جدید گفت: استان البرز یکی از استان های صنعتی کشور به شمار می رود و بخش قابل توجهی از زنجیره تامین قطعات ایران خودرو در این استان قرار گرفته است.

فرشاد مقیمی، افزود: بازدید و افتتاح خط تولید امروز بیشتر پیرامون خودرو تارا بود که در این بخش، هم به مرحله تولید رسیده اند و هم بیش از آنچه که ما برای تولید تارا در سال ۱۴۰۰ هدفگذاری کرده ایم، ظرفیت سازی شده است.

مقیمی درخصوص دیگر اقدامات شرکت آذرموتور مبین نیز اظهار کرد: این شرکت در بخش محافظ های حرارتی نیز ورود کرده اند و محصولاتی که تولید می کنند، وزن خودرو تارا را ده کیلو کم می کند و از این نظر، در برنامه های ما برای کاهش مصرف سوخت محصولات بسیار تاثیر مثبتی خواهند داشت.

مدیرعامل ایران خودرو افزود: علاوه بر کاهش وزن خودرو، محافظ های حرارتی که شرکت آذرموتور مبین در دست تولید دارد، ۳۰درصد قیمت تمام شده قطعه را کاهش می دهد که باعث می شود در طول سال، فقط در همین قطعه حدود ۶ میلیارد تومان کاهش هزینه داشته باشیم که عدد قابل توجهی است.

مدیرعامل آذرموتور مبین البرز نیز اظهار کرد: خطوطی که امروز افتتاح شدند برای تولید برخی قطعات خودرو جدید تارا بودند، از جمله خط اِمباسینگ آلومینیوم که جایگزین ورق های آلومینایز شده اند و با استقبال و دستور صریح مدیرعامل محترم ایران خودرو برای همکاری مواجه شد.

مطلب زاده با بیان اینکه مدیرعامل ایران از خطوط تولید سرشاسی های دنا و سمند نیز بازدید کرد، افزود: پیشرفت پروژه فرمان برقی نیز توسط مهندس مقیمی مورد بازدید قرار گرفت و با توجه به اینکه تنها دستگاه تست فرمان برقی کشور در شرکت آدرموتور مبین قرار دارد، مقرر شد که شرکت ایران خودرو نیز برای تست های مورد نیاز محصولات خود از این دستگاه استفاده کند.

گفتنی است، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو امروز –شنبه- با حضور در استان البرز، تعدادی از کارخانجات تولیدی قطعات در این استان را مورد بازدید قرار داد. همزمان با این بازدید؛ خطوط تولید قطعات جدید در شش شرکت عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی استان البرز به بهره برداری رسید.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=376
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است