در سال ۱۴۰۱ رخ داد؛

یکی از مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی کشور در سال ۱۴۰۱ و تلاش دولت برای حذف قیمت‌گذاری دستوری، عرضه خودروها در بورس بود که برخی معتقدند اگر کل خودروهای تولیدی کشور بدون مانع در این بازار عرضه می‌شد، شرایط تولیدکنندگان و قیمت‌ها به مراتب بهتر از اوضاع فعلی بود.

سود ۲۵ هزار میلیارد تومانی تولیدکننده و مصرف‌کننده با عرضه خودرو در بورس

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور، بررسی معاملات خودرو در بورس کالای ایران طی سال ۱۴۰۱ بیانگر آن است که کمتر از هشت درصد تولید خودروی کشور یعنی فقط ۶۸ هزار و ۲۱۵ دستگاه انواع خودرو در این بورس معامله شد، اما با وجود حجم پایین این معاملات موضوع جالب توجه، ۲۵ هزار میلیارد تومان منفعت حاصله به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است که به عنوان ماحصل ورود خودرو به بورس جای تامل بسیار دارد.

تاریخچه وقایع مهم عرضه خودرو در بورس

تاریخچه وقایع مهم عرضه خودرو در بورس کالا نشان می‌دهد که روند عرضه از ابتدای سال ۱۴۰۱ آغاز شده و در نیمه دوم سال شدت گرفته است به طوری که در روز ۲۸ اردیبهشت ماه وانت‌های کارا تک کابین و ۲ کابین بهمن موتور، در روز ۱۸ خرداد و ۲۶ مرداد خودروهای فیدلیتی و دیگنیتی بهمن موتور، ۶ شهریور عرضه خودروی هایما توسط ایران خودرو، ۲۲ شهریور عرضه خودرو شاهین توسط سایپا، ۱۲مهر عرضه کامیون کشنده فاو توسط سیباموتور و ۲۰ مهر عرضه کامیون کشنده امپاور بهمن دیزل را شاهد بودیم.

در ادامه اول آبان عرضه لاماری ایما توسط آرین پارس موتور، ۲۸ آبان عرضه جک J۴ جک S۵ و کی ام سی T۸ کرمان موتور، ۳۰ آبان عرضه پژو ۲۰۷ دستی ایران خودرو، ۸ آذر عرضه تارا اتوماتیک، تارا دستی و پژو ۲۰۷ اتوماتیک توسط ایران خودرو، ۲۶ دی عرضه دنا پلاس دستی ایران خودرو، ۲۷ دی عرضه کامیونت فورس بهمن دیزل، ۴ بهمن عرضه خودرو سواری T۵ توسط صنایع اتومبیل سازی فردا، ۲۵ بهمن عرضه خودروسواری رسپکت بهمن موتور و ۱۵ اسفند عرضه کامیون کمپرسی FAW CA۳۲۵۰ و کامیون کشنده نیمه تریلر FAW CA۴۲۵۰ توسط سیبا موتور در بورس کالا انجام شد.

سهم هر زیرگروه از کل معاملات خودرو

بررسی سهم هر زیر گروه خودرو از کل معاملات خودرو در بورس کالا نشان می‌دهد که خودرو سواری سهم ۹۴ درصدی در حجم و ۸۸ درصدی در ارزش معاملات داشته و بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است.

همچنین وانت سهم چهار درصدی و کامیون و کامیونت هر کدام با سهم یک درصدی در رتبه‌های بعدی از نظر تعداد دستگاه معامله شده در بورس قرار گرفتند.

این در حالی است که کامیون با سهم ۷ درصدی در رتبه دوم ارزش معاملات، کامیونت با سهم ۳ درصدی در رتبه سوم و وانت با سهم ۲ درصدی در رتبه چهارم از نظر ارزش معاملات ایستادند.

سهم هر خودروساز از کل حجم و ارزش معاملات

بررسی سهم هر خودروساز از کل حجم و ارزش معاملات خودرو در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که شرکت ایران خودرو با سهم ۷۸ درصدی در حجم و سهم ۶۲ درصدی در ارزش معاملات بیشترین سهم را در بین سایر خودروسازان کسب کرده است.

پس از آن شرکت‌های بهمن موتور، سایپا، مجتمع صنعتی آرین پارس موتور، بهمن دیزل و سیبا موتور در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

منافع حاصل از معاملات خودرو در بورس کالا

ارزش کل معاملات خودرو در بورس کالا در سال ۱۴۰۱ حدود ۴۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است که از این میزان ۲۵ هزار میلیارد تومان منافع حاصله برای تولیدکنندگان و خریداران نهایی بوده است؛ به طوری که از این مبلغ بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان سود تولیدکنندگان و بیش از ۹ هزار میلیارد تومان سود خریداران نهایی خودرو بود.

همچنین بیش از یک هزار میلیارد تومان نیز درآمد مازاد شناسایی شده برای دولت از طریق مالیات بر ارزش افزوده بود که این ارقام نشان می‌دهد اگر کل خودروی کشور در بورس کالا عرضه می‌شد، چه رقم بزرگی به تولید کشور، مصرف‌کنندگان خودرو به دلیل خرید ارزان‌تر از بازار و دولت کمک می‌شد.

همچنین از نظر تنوع نیز خودروهای زیادی در بورس کالا عرضه نشد به عنوان نمونه در خصوص دو خودروساز بزرگ، با تولید بیش از ۱۳ نوع خودرو فقط خودروی پژو۲۰۷، تارا، هایما، شاهین و دنا در بورس کالا عرضه شده و خودروهای پرتیراژ پژو پارس، پژو ۲۰۶، سمند، ساینا و کوییک توسط خودروساز عرضه نشده است.

نتیجه‌گیری

در پایان اینکه روند معاملات عرضه خودرو در بورس کالا نشان می‌دهد که عرضه خودرو در بورس موجب منفعت دولت، عرضه‌کننده و مصرف‌کننده می‌شود و آن طور که رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و رییس سازمان بورس اعلام کرده‌اند، عرضه خودروها در سال ۱۴۰۲ نیز در بورس ادامه می‌یابد.

همچنین به اعتقاد کارشناسان، یکی دیگر از مزایای عرضه خودرو در بورس آن بود که همه خودروهای عرضه شده توسط شرکت‌های خودرویی به صورت تجمیعی و توسط یک سامانه رسمی عرضه و معامله می‌شود و در یک بستر شفاف امکان نظارت و گزارش‌گیری و سیاست‌گذاری به‌راحتی قابل دسترس و مهیا است.

همچنین نمایان شدن ثمرات عرضه خودرو در بورس کالا نشان داد که این روش یکی از راهکارهای عملیاتی برای خروج خودروسازان از زیان انباشته است؛ به طوری که ایران خودرو با فروش حدود ۵۳ هزار خودرو نزدیک به ۱۱ هزار میلیارد تومان سود کرده است؛ ضمن اینکه رغبت خریداران جهت خرید سهام شرکت‌های خودروسازی افزایش می‌یابد.

بنا بر این گزارش، از منافع مصرف‌کننده نیز می‌توان به سود تجمیعی مصرف‌کننده (مابه‌التفاوت قیمت بازار با قیمت بورس کالا) بیش از ۹ هزار میلیارد تومان بوده است و اینکه مصرف‌کننده واقعی می‌تواند بدون قرعه‌کشی با قیمت بسیار کمتر از بازار صاحب خودرو شود اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1300
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی برنامه رشد ۱۵درصدی تولید خودرو را برای سال جاری در نظر گرفته که در حال حاضر تامین مواد اولیه و قطعات موردنیاز قطعه‌سازان و خودروسازان کشور به دلیل چالش تامین ارز و البته تداوم فریز قیمت به مشکل خورده است. طبق برنامه‌ریزی «صمت»، قرار است تولید خودرو در سال جاری به بالای یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه برسد، هدفی که تحقق آن نیازمند تامین ارز و همچنین نقدینگی لازم و کافی است. این در حالی است که ظاهرا تولید خودرو در دو ماه ابتدایی امسال شرایط مناسبی ندارد و هم قطعه‌سازان و هم خودروسازان با چالش تامین ارز و نقدینگی مواجه هستند.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با انتقاد از سیاست های بانک مرکزی در تخصیص ارز به صنعت خودرو و قطعه سازان، گفت: کاری که اوباما و ترامپ نتوانستند با صنعت خودروی ما انجام دهند و آن را تعطیل کنند، بانک مرکزی به تنهایی انجام می‌دهد!

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از برگزاری میز ششم خودکفایی صنعت خودرو با همکاری بزرگترین خودروساز کشور خبر داد.

رئیس فقید دولت سیزدهم با ابلاغ فرامین هشت‌گانه خودرویی در اسفند۱۴۰۰ به نوعی در پی اصلاح ساختاری این صنعت بود. اما خطای سیاستگذار مانع از اصلاح این صنعت در دوره سه‌ساله دولت سیزدهم شد. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی با نظرسنجی و پرسش از کارشناسان، پنج اولویت بازار خودرو در دولت چهاردهم را مشخص کرده است. حذف قیمت‌گذاری دستوری، تسریع واردات خودرو، واگذاری سهام دولتی، رشد تیراژ و احیای مشارکت‌های خارجی می‌تواند اصلاح ساختاری خودرو در دولت چهاردهم را رقم بزند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران‌خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است