رییس کمیته ساخت داخل انجمن همگن قطعه سازان کشور اعلام کرد:

رئیس کمیته ساخت داخل و دانش بنیان انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: هزینه های انجام شده در پروژه های تحقیق و توسعه شرکت‌های قطعه‌سازی، در قالب اعتبار مالیاتی اعطا می شود و معادل آن از مالیات بر عملکرد مربوط به سال انجام هزینه مذکور یا سال های بعد کسر می شود.

هزینه های تحقیق و توسعه قطعه سازان از مالیات عملکرد آنها کسر می‌شود 

به گزارش انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور، «مهدی مطلب زاده» افزود: هزینه های انجام شده در پروژه های تحقیق و توسعه به شرکت های دارای پروانه بهره برداری یا مجوز فعالیت از مراجع ذیربط، اعم از دانش بنیان یا غیر دانش بنیان، در قالب اعتبار مالیاتی اعطا می شود و معادل آن از مالیات بر عملکرد مربوط به سال انجام هزینه مذکور یا سال های بعد کسر می شود که این موضوع شامل صنایع قطعه سازی کشور نیز می شود.

وی بیان‌داشت: طبق اعلام رسمی معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری این اقدام با هدف جهت دهی حمایت های مالی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاد دانش بنیان و به استناد بند ب ماده ۱۱ قانون جهش تولید دانش بنیان انجام می‌شود.
مطلب زاده ادامه‌داد: قطعه سازان کشور برای بهره مندی از اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه برای سال ۱۴۰۲ لازم است حداکثر تا تاریخ دهم خرداد ماه به سامانه www.eteber۱۴.ir مراجعه و اطلاعات پروژه های تحقیق و توسعه پیشنهادی را در قالب پرسشنامه اعلام شده به همراه مستندات مورد نیاز ارائه کنند.
به گفته وی مستندات مربوط به آیین نامه و دستورالعمل اجرایی در سایت daneshbonyan.ir در بخش حمایت های مالیاتی در دسترس و قابل مشاهده است.
عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور، در ادامه شرایط پروژه های تحقیق و توسعه که مشمول این ابلاغ می شوند را تشریح کرد و گفت: پروژه تحقیق و توسعه باید نظام مند باشد، به گونه ای که طرح، برنامه زمانبندی، خروجی و اهداف مشخص باشد و همچنین محصولات، خدمات یا فرآیندهای حاصل از آن، در سطح صنایع مربوطه در کشور جدید باشد.
وی با بیان اینکه پروژه ها باید حائز سطح فناوری باشند و رسیدن به اهداف آن مستلزم مواجهه با ریسک های ناشی از چالش های فنی در فعالیت های تحقیق و توسعه باشد، افزود: لازم است اجرای پروژه فراتر از فعالیت های معمول و رایج توسعه ای شرکت ها بوده و ارتقای محصول یا بهبود فرآیند تولید با تغییر پلتفرم فناوری موجود و به کارگیری فناوری های جدید در محصول، خدمت یا فرآیند حاصل شود.
مطلب زاده اضافه کرد: طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پس از تایید پروژه توسط دبیرخانه برنامه، شرکت در پایان سال مالی هزینه کرد مربوط به پروژه در سرفصل های مورد پذیرش را به همراه اسناد مالی اعلام می کند تا دبیرخانه با ارزیابی پیشرفت پروژه و اسناد ارائه شده، میزان هزینه کرد در پروژه های مصوب را تعیین کرده و به سازمان امور مالیاتی اعلام کند.
رئیس کمیته ساخت داخل و دانش بنیان انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور گفت: هزینه کرد مشمول اعتبارمالیاتی تحقیق و توسعه در پروژه های تایید شده مطابق آیین نامه و دستورالعمل اجرایی این برنامه در سرفصل های اجاره فضای کار اختصاصی تحقیق و توسعه، ماشین آلات و تجهیزات (به میزان نرخ استهلاک سالیانه)، نیروی انسانی، مواد اولیه و قطعات مصرفی، تاییدیه ها و استانداردها و همکاری فناورانه مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1437
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است